Anteny Zamość

Montaż anten satelitarnych i Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T


Firma Multi Serwis świadczy usługi montażu i serwisu platform cyfrowych:

 • nc+,
 • Cyfrowy Polsat,
 • TNK (telewizja na kartę),
 • Neostrada z Telewizją, FunPack HD Orange.

Aktualnie dostępne satelity Europejskie

Świadczymy profesjonalne usługi, takie jak montaż anten satelitarnych: NC +, Cyfrowy Polsat, TNK, ORANGE (wszystkie platformy polskie i zagraniczne)

Profesjonalne instalacje satelitarne

To funkcjonalność, niezawodność i nieograniczone możliwości profesjonalnie przygotowanej instalacji Kanały cyfrowe, internet, VOD – wypożyczanie filmów, kanały w jakości HD Indywidualny dobór sprzętu w zależności od potrzeb i funduszy klienta Możliwość odbioru sygnału satelitarnego w każdym osobnym pokoju Instalacje indywidualne, zbiorcze, hotelowe

Indywidualna instalacja zestawu satelitarnego

Jest najczęściej spotykaną instalacją, co możemy zaobserwować na przestrzeni kilku ostatnich lat m.in. po ilości anten montowanych na budynkach. Podstawowe instalacje satelitarne składają się z anteny, konwertera i podłączonego poprzez przewód koncentryczny dekodera satelitarnego.

Taka instalacja pozwala nam na odbiór kanałów satelitarnych na jednym telewizorze. Mamy tu na myśli wiodące platformy cyfrowe takie jak: NC+, Cyfrowy Polsat,N, Cyfra+, TNK i inne….

Telewizja Hotelowa / Telewizja szpitalna (zarabiaj dzięki nam)

Telewizja jest powszechnym sposobem spędzania wolego czasu wśród gości hotelowych i wymusza na właścicielach obiektów hotelowych oferowanie coraz ciekawszych serwisów telewizyjnych, aż 82% gości hotelowych korzysta w swoim pokoju z telewizora.

Tylko od Właściciela obiektu zależy, w jaki sposób można wykorzystać zainteresowanie gości ofertą programów telewizyjnych. Dając gościom dostęp do obszernej gamy kanałów informacyjnych, sportowych, rozrywkowych, dokumentalnych, filmowych, muzycznych itp. można poprawić rentowność obiektu.

Odpowiednio zbudowana i skonfigurowana instalacja TV hotelowej może być potężnym narzędziem marketingowym oraz komunikacyjnym. Pozwala tworzyć swoje własne kanały telewizyjne informujące gości (np. o godzinach śniadań, lokalnych rozrywkach…) oraz promować usługi hotelowe (informacje o SPA, restauracji, siłowni…). Dostęp do tych informacji jest możliwy poprzez telewizory w pokojach lub mogą one być wyświetlane przez cały czas na telewizorach w recepcji.

Oferujemy w pełni profesjonalne rozwiązania, zapewniające najwyższą jakość odbioru programów satelitarnych i naziemnych. Dostarczamy oraz wykonujemy kompleksową instalację do odbioru i transmisji programów satelitarnych i naziemnych w hotelu: anteny satelitarne, anteny naziemne, stacje czołowe, modulatory, tunery cyfrowe a także rozwiązania Pay-TV.

MULTISWITCHOWE ZBIORCZE INSTALACJE TELEWIZYJNE

Zbiorcze instalacje satelitarne

Zbiorcze instalacje przeznaczone do odbioru telewizji satelitarnej wydają się najbardziej efektywną i ekonomiczna metodą dla zapewnienia odbioru programów nadawanych droga satelitarną, szczególnie w gęsto zaludnionych miastach. Pozwalają na zmniejszenie gąszczu anten na budynkach, a często są jedyna możliwością kiedy zarządca budynku w trosce o jego wygląd zabrania instalacji anten indywidualnych.

Rodzaje instalacji:

 • z zastosowaniem multiswitch’y,
 • z przemianą pierwszej pośredniej częstotliwości satelitarnej,
 • z zastosowaniem dekoderów MPEG–2 na standard PAL,
 • z transmodulacją MPEG–2 na QAM.

Instalacje zbudowane z wykorzystaniem multiswitch’y
Multiswitch to elektroniczne urządzenie, które pozwala na niezależne dołączanie dowolnego wyjścia do dowolnego wejścia, to znaczy jest przełącznikiem działającym w zakresie od 950 do 2150 MHz (a nawet do 2400 MHz). Dodatkowo możliwe jest także podłączenie sygnałów telewizji naziemnej (46 do 862 MHz). Rozdział obu sygnałów jest dokonywany w gnieździe u abonenta.

Gniazdo takie posiada wejście satelitarne do podłączenia tunera, telewizyjne, oraz radiowe, musi także przepuszczać napięcie stałe i sygnały sterujące (22 kHz i DISEqC) z wejścia przeznaczonego do podłączenia tunera. Dla tunera multiswitch’a jest widziany jak konwerter satelitarny, a przełączanie pomiędzy jego wejściami jest dokonywane poprzez zmianę napięcia wysyłanego przez gniazdo wejściowe tunera (14 lub 18 V), obecność lub brak sygnału 22 kHz, oraz w przypadku multiswitch’y 9–wejściowych, sygnałem DISEqC.

Multiswitch zapewnia dostęp abonentom do sygnału z dowolnej polaryzacji, pasma i satelity. Różnorodność instalacji wymaga stosowania różnych multiswitch’y. Podstawowe różnice pomiędzy nimi to:

 1. Ilość wejść do których podłącza się konwertery satelitarne, determinuje możliwości odbioru sygnałów z różnych satelitów i polaryzacji,
  Występują multiswitch’e o:

  • 4 wejściach – możliwy odbiór wszystkich programów z jednego satelity
  • 8 wejściach – możliwy odbiór wszystkich programów z dwóch satelitów
  • 12 wejściach – możliwy odbiór wszystkich programów z trzech satelitów
  • 16 wejściach – możliwy odbiór wszystkich programów z czterech satelitów
 2. Ilość wyjść typowe multiswitch’e mają 4, 8,12,16 wyjść. Dla większej ilość użytkowników stosujemy kaskadowanie multiswitch’y.
 3. Wejście telewizji naziemnej umożliwia zsumowanie i dystrybucję w jednym przewodzie sygnałów satelitarnych i naziemnych.
 4. Istnienie wyjść przelotowych zarówno dla sygnałów satelitarnych, jak i telewizji naziemnej, pozwalają one na kaskadowanie multiswitch’y w celu zwiększenia ilości użytkowników.
 5. Zasilanie konwerterów z tunerów satelitarnych lub z zewnętrznego źródła zasilania. Zewnętrzne źródło zasilania powoduje zwiększenie niezawodności w dużych sieciach, oraz umożliwia stosowanie konwerterów o zwiększonym poborze prądu.
 6. Różne napięcia zasilania konwerterów, zazwyczaj spotykamy następujące warianty zasilania:
  • na wszystkich wejściach to samo napięcie co napięcie zasilania lub napięcie dodatkowo stabilizowane, w takim wypadku należy zastosować konwerter dual lub quatro, w pewnych wypadkach także fullband,
  • na wejściach skojarzonych z polaryzacją pionową V napięcie 14V, a na wejściach skojarzonych z polaryzacją poziomą H napięcie 18V, tu poza konwerterami dual i quatro możliwe jest stosowanie konwerterów twin i fullband, w przypadku potrzeby odbioru sygnałów z górnego pasma można zastosować zewnętrzny generator sygnału 22kHz,
  • jak wyżej, lecz dodatkowo na wejściach skojarzonych z górnym pasmem możliwe jest włączenie sygnału 22kHz, tu mamy pełną dowolność w stosowaniu konwerterów

Należy pamiętać, że przyporządkowanie poszczególnych wejść różnym polaryzacjom i pasmom jest umowne, i mówi nam tylko o tym, do którego wejścia po wysłaniu sygnału odpowiadającego danej polaryzacji i pasmu, zostanie dołączony tuner. Nie stoi nic na przeszkodzie by w rzeczywistości do wejść multiswitch’a były dołączone zupełnie dowolne sygnały.

Projektowanie instalacji z multiswitch’ami jest identyczne jak w przypadku instalacji telewizyjnych, jednak należy pamiętać iż częstotliwości są większe, co wymaga stosowania typowych przewodów satelitarnych, oraz w przypadku potrzeby wzmocnienia sygnału, zachodzącej jeśli wielkość instalacji przekracza 20 użytkowników, lub kiedy odległości pomiędzy multiswitch’ami przekracza 10m.

Kiedy użytkowników jest więcej niż 20 wskazane jest podzielenie instalacji na dwie niezależne, lub podział sygnału z konwerterów. Stosowane do podziału sygnału z konwerterów rozgałęźniki muszą być przystosowane do pracy do częstotliwości 2150MHz, i posiadać przejście stałoprądowe – zasilanie konwertera.

Zbiorcze instalacje Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T

Zbiorcza instalacja antenowa nie jest już tylko nośnikiem sygnału telewizyjnego.

Odpowiednie okablowanie oraz dobór osprzętu – to decyzje istotne dla długoletniej eksploatacji i bezawaryjnego działania zbiorczych instalacji antenowych.

Wdrażana Naziemna Telewizja Cyfrowa (DVB-T) oraz przesyłanie cyfrowego sygnału satelitarnego (DVB-S2 ; HDTV), stawia nowe wymogi techniczne, często powodując problemy z poprawnym odbiorem.

Okablowanie budynku w sposób nieodpowiedni oraz użycie źle dobranego sprzętu jest powodem częstych problemów w późniejszym okresie, ponadto niewłaściwie zaprojektowana instalacja może ograniczyć w późniejszym czasie jej rozbudowę i wykorzystanie w pełni infrastruktury okablowania np. do transmisji internetowych, telefonicznych lub przekazywania obrazu z kamer monitoringu(pomimo szeroko rozwiniętej we wszystkich gałęziach techniki komunikacji i przesyłu danych drogą radiową – łącza przewodowe i światłowodowe nadal są najbardziej niezawodnym nośnikiem sygnałów).

Nasza kadra techników wykona dla Państwa profesjonalny projekt a następnie wykona zaprojektowaną instalację według obowiązujących norm i z zachowaniem zasad BHP.

Na zainstalowany przez nas sprzęt w zależności od producenta udzielamy od 12-48 miesięcy gwarancji.